:: Показать последние записи ::
Як екомити електроенегію законноІснує чимало шляхів економії електроенергії для побутових абонентів. Головне, щоб вони були законними. Це і елементарна дисципліна користувача електроенергії - вийшов з кімнати – вимкни світло, і енергозберігаючі лампи, і придбання побутової техніки класу «А», що дозволяє на порядок менше споживати електроенергії. Все більше популярності серед населення набувають двозонні та тризонні прилади обліку. Протягом останнього року кількість бажаючих встановити зонні лічильники зросла більше, ніж в два рази. На 01.12.10 більш, ніж 5 тисяч споживачів області користуються зонними приладами обліку. Наприклад, споживачеві, через особливий режим життєдіяльності, зручніше користуватися електроприладами в нічні години. Використання тризонного приладу обліку дає можливість споживачеві в години мінімального навантаження енергосистеми, з 23-ї до 7-ї, сплачувати 40 % від вартості діючого тарифу(в містах - 0,097 грн/кВтг, в селах - 0,09), двозонного - 70 % (в містах - 0,17 грн/кВтг, в селах - 0,158). І зручно, і економно.
Єдине, що раніше зупиняло абонентів – складність процедури придбання, перевірки, оформлення та встановлення дифтарифного лічильника. На даний момент компанією для споживачів значно спрощено механізм оформлення зонного приладу обліку. З 2011 року для організації зонного обліку буде достатньо лише заяви абонента та сплати за вартість лічильника та проведення робіт. Необхідна кількість цих приладів буде придбана спеціально для встановлення всім бажаючим найближчим часом.
В першу чергу зонні прилади доцільно встановлювати наступним категоріям споживачів: 1) з відсутністю гарячого водопостачання; 2) з електронагрівальними установками; 3) будь-якого споживача, який бажає ЗАКОННО економити на вартості електроенергії.
Перевага двозонного приладу обліку в тому, що споживачеві не обов’язково перебудовувати свій графік споживання електроенергії економія вартості електроенергії буде в будь-якому разі.
Перевага тризонного приладу обліку в тому, що споживач може суттєво знизити вартість електроенергії у випадку, якщо значна доля від спожитої електроенергії буде використовуватись в нічний час, при цьому в піковий період (з 8-00 до 11-00 та з 20-00 до 22-00), коли вартість складає 150 % від діючого тарифу бажано мінімізувати обсяги використання електроенергії. Використання електроенергії в нічний час проводиться в першу чергу за рахунок електроопалювальних та нагрівальних пристроїв, які звичайно, займають суттєву питому вагу в загальній кількості споживання електроенергії (30-50 %). Окрім того, перебудовуючи графік споживання електроенергії при використанні інших електроприладів (наприклад, використовуючи, пральну машинку або утюг з 23-00 або до 7-00), споживач має можливість максимально економити на вартості електроенергії.
Загальний результат використання зонних приладів обліку: абонент економить на споживанні електроенергії законними методами, енергосистема розвантажується, енергоспоживання рівномірно розподіляється за часом доби і як результат - покращується якість енергопостачання.
ВАТ "ЕК "Дніпрообленерго"
Информация предоставлена по материалам сайта www.doe.com.ua :: Архив статей ::
|